modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Artykuły
Menu główne
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Sklejanie modeli - hobby, które łączy pokolenia
Artykuł sponsorowany
-----------------------------------------
Mogłoby się wydawać, że współczesne dzieciaki, mające tak szeroki wybór nowoczesnych, interaktywnych zabawek z niechęcią sięgną po rozrywki z młodości swoich ojców czy nawet dziadków. Starsze zabawki mogą wydawać się mało interesujące przy tak bogatej ofercie gier komputerowych czy X-boxów.

Okazuje się jednak, że są takie rozrywki, które mimo upływu czasu nie straciły na swej atrakcyjności i mogą być wciągające zarówno dla dużych jak i małych. Modelarstwo z pewnością należy do tej grupy.

Myli się ten, kto myśli, że sklejanie samolotów czy innych modeli to zajęcie wyłącznie dla chłopców i ich tatusiów. Choć z pewnością przeważającą grupę stanowią właśnie panowie i ich synowie lub wnukowie, to hobby to w równej mierze może zainteresować także dziewczynki.

Tak naprawdę sklejanie modeli to świetna rozrywka dla całej rodziny. Stwarza świetną okazję do wspólnego spędzania czasu i pozwala na rozwijanie określonych umiejętności poprzez zabawę.

Sklejanie modeli uczy skrupulatności i cierpliwości. Pokazuje jak ważna jest dbałość o szczegóły oraz praca wspólnymi siłami. Takie hobby to nie tylko zabawa, ale i ciekawe doświadczenie pozwalające rozwijać wiedzę z zakresu historii czy techniki.

Współpraca rodzica z dzieckiem może rozpocząć się już na etapie wyboru modelu jaki zostanie stworzony. Zwykle jest to poprzedzone poszukiwaniem informacji i oglądaniem fotografii w książkach oraz w sieci. Kolejny etap to wspólna praca nad modelem: sklejanie, dopracowywanie szczegółów, malowanie. Cały proces można trwać kilka miesięcy, a nawet więcej. Jest to więc dobra okazja do tego by spędzać razem sporo czasu.

W roli nauczyciela występuje zwykle rodzic, służąc radą oraz pomocą przy trudniejszych elementach modelu. Równie dobrze rolę mentora może pełnić dziecko, jeśli np. od wczesnych lat interesowało się modelarstwem i zgłębiało jego tajniki i teraz swoją wiedzę przekazuje ojcu lub dziadkowi.

Wspólna praca nad modelem pozwala zbliżyć się do siebie, nawiązać więź i wspólnie spędzić czas jednocześnie ucząc się. Na koniec pojawia się ogromna satysfakcja w postaci dzieła wykonanego wspólnym wysiłkiem członków rodziny. Bowiem modelarstwo to świetne hobby dla wszystkich - bez względu na płeć czy wiek. To świetna rozrywka na długie zimowe wieczory, sposób na fajne spędzenie czasu. Rozrywka do której przyłączyć może się każdy.
admin modelarstwo.pl, utworzono 2013-08-15 08:21:38, ostatnia zmiana: 2013-08-19 13:15:46
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

Średnia ocena publikacji: BRAK OCEN
Czytano 1837 razy
Komentarze (Wszystkich:0)
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl