modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Forum » Merytoryczne
Menu główne
Merytoryczne
Techniczne
Pozostale
Wyszukiwanie
Google
Wątek: Zimowa diorama
Michał Feja
Postów: 2
 e-Mail 
Zimowa diorama 2005-07-01 19:45:40
W jaki sposób można zrobić realistycznie wyglądajacy śnieg na dioramie? Chodzi mi o jakąmś metodę pozwalającą na wykonanie śladów za pojazdem pozostawionych np. przez jego koła etc. Za wszelkie informacje będe niezwykle wdzięczny!


Michał Feja
CytujObserwuj
 
GSzymanowski
Grzegorz Szymanowski
Postów: 5
e-Mail 
Odp: Zimowa diorama 2005-07-13 00:07:31
Polecam oczyszczoną sodę na wikolu. Żeby zrobić ślady, robimy podkład, najlepiej z jakiejś masy szpachlowej do tynków na osnowie lateksu (nie za grubo, bo popęka). Póki mokry, odciskasz koła, buty, gąsienice, formujesz zaspy itp. Jak wyschnie - cieniutka warstwa rozrzedzonego wikolu (uwaga zbiera się w zagłębieniach!) i posypujesz sodą. Część się zacznie krystalizować, część przyklei. Możesz to tak zostawić, ale to dość wrażliwe na wilgoć. Pozostaje delikatne tryśnięcie lakierem akrylowym (1 cz mat, 3 cz. połysk) silnie rozrzedzonym, najlepiej pactra. Pozdrawiam


G. Szymanowski
CytujObserwuj
Milosz Brendel
Postów: 5
e-Mail 
Odp: Zimowa diorama 2006-02-02 09:03:16
Metoda z soda jest przemnie znana i wyprobowana, ale ostatnio firma Games Workshop wypuscila posypke sniegowa - niestety malo jej i dorga bo ok 30zl.
Jest to zmielona zywica - bialy proszek, ktory imityje polysk slonca w sniegu. Naprawde polecam. Szukac jej nalezy w sklepach z Warhamerem lub w sieci.


Lancelot
CytujObserwuj
Strona:  1 
Odpowiedz |  Powrót do listy wątków
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl