modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Nowo¶ci modelarskie
Menu główne
Chemia modelarska
Czasopisma
Ksi±żki
Modele
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Liquid Masking Film
Znana dobrze plastykom firma Talens z Holandii w swojej ofercie posiada również specyfiki, które mog± zainteresować modelarzy. Jednym z nich jest ich wersja maskolu (o popularno¶ci humbrolowskiego specyfiku ¶wiadczy chociażby używanie jego nazwy jako synonimu preperatu do maskowania...).

Liquid Masking Film, bo tak nazywa się produkt firmy Talens, ma wła¶ciwo¶ci bardzo zbliżone do produktu Humbrola. Ta sama konsystencja, ten sam zapach, taka sama "gumowa" powłoka po zaschnięciu. Pierwsz± rzucaj±c± się w oczy różnic± jest kolor. W przypadku specyfiku Talensa - szary. Po wyschnięciu robi się przejrzysty. Może to utrudnić weryfikację - które powierzchnie już s± zamaskowane...? Jednak przejrzysto¶ć maskolu Talensa ma t± zaletę (chyba to ma w tym wypadku największy wpływ), że po jego usunięciu na malowanej powierzchni nie ma żadnych ¶ladów po tym specyfiku. Jest to jego duży plus i przewaga nad angielskim wyrobem (który potrafi jednak odbarwić farbę na któr± został nałożony).

Dodatkow± zalet± holenderskiego wyrobu jest jego cena - za buteleczkę o pojemno¶ci 75 ml płacimy (w zalezno¶ci od sklepu) tyle samo co za Maskol Humbrola lub o kilka złotych mniej.

Produkt godny polecenia.
Marcin (pvf) Krajewski, utworzono 2005-03-01 23:44:36, ostatnia zmiana: 2005-03-01 23:44:01
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

¦rednia ocena publikacji: BRAK OCEN
Czytano 10219 razy
Komentarze (Wszystkich:0)
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl