modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Nowości modelarskie
Menu główne
Chemia modelarska
Czasopisma
Książki
Modele
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Liquid Masking Film
Znana dobrze plastykom firma Talens z Holandii w swojej ofercie posiada również specyfiki, które mogą zainteresować modelarzy. Jednym z nich jest ich wersja maskolu (o popularności humbrolowskiego specyfiku świadczy chociażby używanie jego nazwy jako synonimu preperatu do maskowania...).

Liquid Masking Film, bo tak nazywa się produkt firmy Talens, ma właściwości bardzo zbliżone do produktu Humbrola. Ta sama konsystencja, ten sam zapach, taka sama "gumowa" powłoka po zaschnięciu. Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą jest kolor. W przypadku specyfiku Talensa - szary. Po wyschnięciu robi się przejrzysty. Może to utrudnić weryfikację - które powierzchnie już są zamaskowane...? Jednak przejrzystość maskolu Talensa ma tą zaletę (chyba to ma w tym wypadku największy wpływ), że po jego usunięciu na malowanej powierzchni nie ma żadnych śladów po tym specyfiku. Jest to jego duży plus i przewaga nad angielskim wyrobem (który potrafi jednak odbarwić farbę na którą został nałożony).

Dodatkową zaletą holenderskiego wyrobu jest jego cena - za buteleczkę o pojemności 75 ml płacimy (w zalezności od sklepu) tyle samo co za Maskol Humbrola lub o kilka złotych mniej.

Produkt godny polecenia.
Marcin (pvf) Krajewski, utworzono 2005-03-01 23:44:36, ostatnia zmiana: 2005-03-01 23:44:01
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

Średnia ocena publikacji: BRAK OCEN
Czytano 10923 razy
Komentarze (Wszystkich:0)
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl