modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Nowości modelarskie
Menu główne
Chemia modelarska
Czasopisma
Książki
Modele
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Topshots - Nowa seria wydawnictwa Kagero
Do naszej redakcji trafiły 4 ostatnio wydane książki z Serii Topshots, są to:
 • MiG-21MF

 • TBM-3 Avenger

 • Mi-24D/W

 • Bf 109 G-6


 • Na kilkudziesięciu stronach książki formatu B-5 zobaczyć można ponad 100 zdjęć (kolorowych i czarno-białych, z dwujęzycznym opisem - angielskim i polskim) obiektu, schematy malowania, rysunki. Książki uzupełniają kalkomanie w skalach 1/72, 1/48, 1/35, 1/32. Książki te na pewno będą niezwykle pomocne modelarzom budującym modele przedstawionych powyżej.

  Szkoda że wydawnictwo nie popracowało więcej nad sprecyzowaniem formy tej serii jako spójnej całości. Zdjęcia, wybór detali jakie przedstawiają stoją na wysokim poziomie.

  Zastrzeżenia moje budzą inne niedociągnięcia. Na wstępie możemy zapoznać się z króciutka historią (tylko w języku angielskim!) ale dane techniczne są wstawione gdzieś w książce. Odnalezienie ich wymaga przekartkowania publikacji ponieważ brak jest spisu treści, który ułatwiłby odnalezienie konkretnego zestawu fotografii czy rysunków części interesującej czytelnika. Zastrzeżenia moje budzą również schematy malowań (o ile w danej książce są) przedstawiające tylko sylwetki, brak jest widoku z drugiej strony, góry i dołu. Tylko w jednej z książek znajdziemy plany w skali 1/72. Oczywiście są to drobne niedociągnięcia i każdy modelarz znajdzie te brakujące materiały w innych publikacjach, jednak umieszczenie ich w następnych pozycjach z tej serii wzbogaciłoby publikacje.

  Mimo tych drobnych niedociągnięć nie wpływających na jakość prezentowanego materiału fotograficznego, który jest istotą tej serii zdecydowanie polecamy te publikacje wszystkim modelarzom budującym modele jak również miłośnikom lotnictwa pragnących zobaczyć samoloty z bliska, ich detale nie zawsze dostępne dla wszystkich.

  Wydawnictwo zapowiada już kolejną książkę - Polikarpov Po-2.

  Oficynie Wydawniczej Kagero serdecznie dziękuję za przekazane nam książki.
  https://goo.gl/zTOhuv https://goo.gl/zTOhuv, utworzono 2005-06-24 12:55:30, ostatnia zmiana: 2005-06-24 13:01:46
  Przygotuj do druku Powiadom znajomego

  Średnia ocena publikacji: BRAK OCEN
  Czytano 6070 razy
  Komentarze (Wszystkich:1)
  MI-24 Piotr KRYSTKOWSKI 2005-07-14 22:40:11
    Zdjęcia naprawdę super.Szkoda że kalkomanie zawierają tylko numery taktyczne uważam że brak godeł 49pśb i 56pśb.Pozdrawiam Krystek.
  Strona:  1 
  Banery reklamowe
  Logowanie
  © 2004-2008 modelarstwo.pl