modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Recenzje
Menu główne
Książki
Modele
Dodatki i akcesoria
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Sowiecki ciągnik artyleryjski VOROSHILOVETS 1/35
Nietypowa konstrukcja i typowy dla takich właśnie pojazdów materiał-żywica. Gratka dla miłośników myśli technicznej Kraju Rad
Kartonowe pudełko, wewnątrz strannie zapakowane i zabezpieczone elementy w folowych wioreczkach.
Egzotyczny temat, egzotyczny producent, egzotyczna cena. Mimo wszystko, model ten, z czystym sumieniem, rekomenduję wszystkim miłośnikom sowieckiej myśli technicznej.
W kartonowym pudełku znajdziemy precyzyjnie zapakowane woreczki z drobnymi częściami, oraz starannie owinięte główne elementy konstrukcyjne- ramę, pakę oraz kabinę. Wszystko dodatkowo zabezpieczone 'czipsami styropianowymi'. Jakośc odlewów nie budzi zastrzeżeń. W zasadzie są one pozbawione przesunięć i innych częśtych w modelach żywicznych niedociągnięć; w trakcie poględzin nie dopatrzyłem się też niedolewek czy bąbli powietrza. Jednymk słowem- produkt naprawde wysokiej jakości.
Oczywiście, jak każdy model, i ten ma pewne uproszczenia. Niemniej jednak, ogólna jakość detali, precyzja i szczegółowość, pozwala na wystawienie całkiem dobrej oceny.
Kostki wlewowe zrobione w sposób sprawiający, iż ich 'czyste' usunięcie nie stanowui najmniejszego problemu. Wstępne 'pasowanie na sucho' pozwala też przypuszczać, że model na etapie składania, nie przyspoży poważniejszych problemów.
Instrukcja- nieco odmienna od standartów przyjętych w modelach wtryskowych. W pudełku znajdujemy bowiem dwie kartki A4, z kolorowym wydrukiem zdjęć elementów, oraz złożonego modelu, na które to naniesione są numery poszczegolnych części [numery widoczne są także na niektórych kostkach wlewowych]. Te same zdjęcia znajdziemy na stronie producenta: http://miniatur-models.com/Gallery/1_35/Poze/Voroshilovets/Detalii%20kit%20si%20montaj/voroshilovets.htm
Na pierwszy rzut oka, instrukcja montażu może wydawać się mało czytelna. Jednak dla doświadczonego modelarza jej odszyfrowanie nie stanowi żadnego problemu, a i osoba mniej obeznana w modelach żywicznych, po dogłębnej analizie, poradzi sobie z tematem.

PODSUMOWANIE:

Ze względu na dostępnośc i cenę, model raczej dla koneserów. Ale koneserów wymagających.

Typ recenzji: Model
Pełna nazwa: MiM 35017 VOROSHILOVETS
Producent: Miniatur Models
Numer katalogowy: MiM 35017
Skala: 1/35
Ilość części: 0
Opakowanie: Kartonowe pudełko
Instrukcja: daleka od klasyki, ale czytelna
Cena: ~500PLN
Dostępność: Rzadkość
Typ recenzji: Test produktu
Zalety: Oryginalny temat, jakość
Wady: dostępność, cena
Rekomendacja: Bardzo polecany
Rodzaj materiału: żywica
Kamil Feliks Sztarbała, utworzono 2007-07-11 00:54:43, ostatnia zmiana: 2007-07-11 02:49:59
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

Średnia ocena publikacji: 6.00
Czytano 5716 razy
Komentarze (Wszystkich:0)
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl