modelarstwo.pl O nas | Kontakt
modelarstwo.pl
MODELARSTWO.pl LOTNICTWO  |  STATKI I OKRĘTY  |  POJAZDY  |  FIGURKI  |  DIORAMY
MODELARSTWO.pl - Recenzje
Menu główne
Książki
Modele
Dodatki i akcesoria
Wyszukiwanie
Google

Reklama

Pz. Kpfw. IV Revell 1/72
Ogniwkowe gąsienice, delikatne detale, doskonała jakość- takie są nowe modele pojazdów Revla. Takze Pz IV
Nie da się ukryć, że Revell jest liderem w dziedzinie pojazdów w skali 1/72. Otwarcie pudelka z miniaturą Pz. IV może nas zaskoczyć jedynie dokonałą jakością modelu. Duża liczba delikatnych częśći, brak nadlewek, doskonale odwzorowanie szczegółów, gąsienice podzielone na ogniwka. Jeszcze jakiś czas temu modele w skali 1/35 nie były robione aż tak dokładnie. Pz. IV Revla bije na głowe modele tego samego pojazdu znajdujące się w ofercie Hasegawy. Jedyne co usprawiedliwia japończyków to fakt, iż ich model są już naprawde wiekowe.

PODSUMOWANIE:

Typ recenzji: Model
Pełna nazwa: Pz.Kpfw. IV Ausf. H
Producent: Revell
Numer katalogowy: 03119
Skala: 1/72
Ilość części: 202
Opakowanie: Typowe revlowskie pudełko
Instrukcja: Cytelna
Cena: ~35 PLN
Dostępność: Powszechna
Typ recenzji: Test produktu
Zalety: Rewelacyjna jakość
Wady: Coraz wyższa cena
Rekomendacja: Bardzo polecany
Rodzaj materiału: Tworzywo
Kamil Feliks Sztarbała, utworzono 2005-08-24 19:48:57, ostatnia zmiana: 2005-08-24 19:48:26
Przygotuj do druku Powiadom znajomego

Średnia ocena publikacji: BRAK OCEN
Czytano 5076 razy
Komentarze (Wszystkich:3)
Trochę się nie zgadzam... Igor Bratkowski 2006-01-13 13:14:52
  Jestem miłośnikiem tej skali i Revella. W tym jednak przypadku nie wszysko jest idealne. Szczegóły które pamiętam to: położenie łopaty na dwóch rysunkach jest przeciwstawne, owiewki wewnętrzne gąsiennic ni cholery nie pasują do podwozia albo na odwrót, właz na wieżyczce opcjonalnie powinien być ruchomy a nie jest.
Można też się natknąć na inną wersję IV która pomimo uchytów, nie posiada w ogóle ochronnych owiewek bocznych. Tu akurat nie wiem czy tak powinno być. Ogólnie model oceniam w skali trudności Revella na 5, na pudełku jest czwórka. Model jako produkt oceniam na 3+.
I jeszcze jedno... Igor Bratkowski 2006-01-27 21:13:27
  To się raczej rzadko zdarza. Otóż wieżyczka ma problemy z obracaniem się, gdyż ktoś z Ravella żle przeliczył skale, lub też mocowanie wieżyczki jest zbyt niskie. To właściwie dyskwalifikuje każdy model.
Mimo wszystko Sławomir Kijak 2006-07-06 12:14:10
  Model naprawdę godny polecenia i jak na razie bez poważnej konkurencji ze strony innych firm. Revell jest liderem, ale poczół się chyba zbyt pewnie i nie wypuszcza nowości lub robi to bardzo sporadycznie. Przy silnej konkurencji Chin (Dragon, Trumpeter) i Wschodu (UM, PST) coraz trudniej będzie mu utrzymać tą pozycję. Do samej IV nie mam zastrzeżeń, mimo drobnych mankamentów. Dużym plusem jest możliwość dokupienia \"blach\" (m.in.PART) i \"żywic\". Polecam. Sławek
Strona:  1 
Banery reklamowe
Logowanie
© 2004-2008 modelarstwo.pl